नेपाल सरकारका १७ जना शाखा अधिकृतको सरुवा गरिएको छ । संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले विभिन्न निकायमा कार्यरत अधिकृतहरूको सरुवा गरेको हो । प्राप्त विवरण अनुशार अभि भूषण सुमन खाद्य प्रविधि तथा गुण नियन्त्रण कार्यालय नेपालगन्जबाट उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालय, कुशना शर्मा उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्ति व्यवस्था मन्त्रालयबाट प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालय, गम्भीर सिंह विष्ट र भाष्कर दाहाल गृह मन्त्रालयबाट संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयमा सरुवा गरिएको छ ।

यसैगरी शाखा अधिकृत महेश पौडेल भाषा आयोगबाट उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्ति व्यवस्था मन्त्रालय, टोप बहादुर भुसाल अर्थ मन्त्रालयबाट प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालयमा सरुवा भएको छ । त्यस्तै बाबुराम पाण्डे भूमि व्यवस्था सहकारी तथा गरिबी मन्त्रालयबाट प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालय, सुवास रिजाल मुख्यमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालयबाट गृह मन्त्रालय, गोविन्द आचार्य प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालयबाट अर्थ मन्त्रालय, निर्मल परियार मुख्यमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालय गण्डकी प्रदेशबाट गृह मन्त्रालय, बद्री खतिवडा राष्ट्रपति कार्यालयबाट गृह मन्त्रालय र अशोक दाहाल राष्ट्रिय निजामती कितावखानाबाट श्रम, रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा मन्त्रालयमा सरुवा भएको छ ।

 विवरण अनुशार शाखा अधिकृत माधव घिमिरे प्रदेश प्रमुख कार्यालय कोशीबाट भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय, सन्तोष पोखरेल(प्राविधिक) अर्थ मन्त्रालयबाट श्रम, रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा मन्त्रालय, प्रेमिशा श्रेष्ठ(पशु चिकित्सक) वन तथा वातावरण मन्त्रालयबाट कृषि तथा पशुपन्छी विकास मन्त्रालय, शान्ति कुँवर स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयबाट कृषि तथा पशुपन्छी विकास मन्त्रालय, नारायण घर्ती र ज्योति राज अर्याल राष्ट्रिय निजामती कितावखानाबाट गृह मन्त्रालयमा सरुवा भएको छ ।

पालिका प्रेस
थप जानकारी